O nás

Kde sa začina náš príbeh? Na to sa musíme vrátiť do roku 2014 keď sme po absolvovaní vysokoškolských štúdií rozhodli položiť základný kameň Bratisky.

Našli v nej spoločnú vášeň, stala sa projektom, na ktorý sa mohli zamerať vo voľnom čase popri zamestnaniach na plný úväzok. Najprv mali v pláne zaplátať pomyselnú dieru na trhu, na ktorom podľa nich dlhšie obdobie absentovali kvalitné 5-panelové šiltovky. Nakoniec sme sa rozhodli urobiť odvážnejší a väčší krok.

Bratisku sme rozšírili o textilné produkty, pri ktorých sme stavili na motívy súvisiace s hlavným mestom. Týmto počinom sme chceli zmeniť to, čo dovtedy bolo bežné vídať na uliciach, v priestoroch malých obchodov, a čo nás frustrovalo.

Ľudia nosili tričká I love NY alebo I AM STERDAM a iné podobné turistické darčeky, často s nie úplne vydareným dizajnom a kvalitou. A tiež sme videli smutný výber dizajnových produktov v bratislavských obchodoch so suvenírmi s tématikou hlavného mesta. Začali sme sa zamýšľať nad tým, že aj obyvatelia Bratislavy, ktorí sú hrdí na svoje mestské štvrte, by určite radi nosili oblečenie, ktoré odráža ich pozitívny vzťah k týmto lokalitám.